Zväčšenie pier tukom

Výplne a korekcia vlastným tukom

Prehľad zákroku

Dokáže riešiť veľkosť a tvar pier, prepadnuté líca, vrásky, kruhy a prepady pod očami.

Typy:

  • Augmentácia častí tváre tukovým autotransplantátom
  • Výplň pier tukovým autotransplantátom

Lipofilling, alebo výplň vlastným tukom, je revolučná metóda používaná na viacero estetických zákrokov. Vlastný tuk ako výplňový materiál je možné v oblasti tváre využiť pri úprave objemu pier, výplní prepadnutých líc, vrások nosovoústnych, pri prepadlinách pod dolnými viečkami alebo pri kruhoch pod očami. Výhodou tohto zákroku je využitie telu vlastnej látky – tuku, čím odpadajú komplikácie spojené s intoleranciou (neprijatím) cudzej látky.

Lipofilling v oblasti tváre využíva vlastný tuk, ako kvalitný výplňový materiál na vylepšenie vzhľadu tváre. Plastický chirurg dokáže pomocou tukového tkaniva vyhladiť vrásky, zväčšiť pery, vyretušovať kruhy pod očami alebo vyplniť objem prepadnutých líc. Ide o ambulantný zákrok, ktorý sa vykonáva iba v miestnom znecitlivení. Tukové tkanivo sa odoberie kanylkou väčšinou z oblasti brucha. Následne sa tuk odstredí, vyčistí a aplikuje injekčne do požadovaného miesta. Klient môže už druhý deň po lipofillingu nastúpiť do zamestnania, a to len s miernym opuchom. Miesto vpichu, kde sa odobral kanylkou tuk, sa iba prelepí náplasťou. Nevznikajú tak žiadne jazvy.

Rozsah estetického výkonu je vždy špecifický, a preto aj cena môže byť individuálna podľa veľkosti a povahy zákroku. Presnú cenu vždy stanoví špecialista na základe osobnej konzultácie a zvoleného optimálneho výkonu či kombinácie zákrokov.

Neviete, či podstúpiť zákrok alebo operáciu? Radi vám poradíme.