MUDr. Barbora Brezová, PhD., MPH, MHA

Plastický chirurg

Vysoko skúsená dvakrát atestovaná slovenská lekárka so špecializáciou z plastickej chirurgie a zároveň zo všeobecnej chirurgie.
Špecialistka na oblasť plastickej a rekonštrukčnej chirurgie.

Členka Slovenskej chirurgickej spoločnosti (SSCHS), Slovenskej spoločnosti plastickej a rekonštrukčnej chirurgie (SSPECH), Slovenskej lekárskej komory (SLK), Slovenskej lekárskej spoločnosti (SLS) a zároveň Medzinárodnej odbornej spoločnosti estetickej a plastickej chirurgie (International Society of Aesthetic Plastic Surgery ISAPS).

V rámci plastickej chirurgie sa špecializuje najmä na plastiku tváre zahŕňajúcu facelifting a operáciu očných viečok.

Taktiež sa venuje estetickej chirurgii v oblasti pŕs (zväčšenie, modelácia, zmenšenie), body contouring (tvarovanie postavy, liposukcia) a plastike brušnej steny, napríklad po schudnutí či tehotenstve.

  • Vyštudovala Univerzitu Komenského v Bratislave na Lekárskej fakulte a je tiež držiteľkou titulu Ph.D. v odbore chirurgia.

     

  • Pôsobila na III. Chirurgickej klinike v Bratislave a teraz je členkou lekárskeho tímu na Klinike Yes Visage.

    Absolvovala veľké množstvo odborných školení a stáží. Medzi najvýznamnejšie stáže patrí oddelenie plastickej chirurgie Fakultnej nemocnice Na Bulovce v Prahe a prax na Université de Sherbrooke v Montrealu v Kanade, kde taktiež pôsobila na stáži na chirurgickom oddelení v Hôspital de Dieu. K významnej praxi patrí aj rakúsky Salzburg.

    Aktívne sa zúčastňuje domácich i zahraničných seminárov, workshopov a vedeckých kongresov z oblasti plastickej chirurgie, estetickej a rekonštrukčnej chirurgie, brušnej chirurgie, chirurgie ruky a traumatológie.

    Venovala sa taktiež pedagogickej a prednáškovej činnosti a v súčasnosti sa zaoberá aktívnou výskumnou činnosťou na živých modeloch. Publikovala vo viacerých domácich i zahraničných odborných časopisoch na tému chirurgia.