Klinika estetickej medicíny
a plastickej chirurgie
Krása v rukách profesionálov.

Krčové žily (varixy) a ich moderné odstránenie

  • Moderná liečba krčových žíl vo všetkých štádiách
  • Citlivé, rýchle a efektívne riešenie
  • Minimálne zaťaženie a rekonvalescencia
  • Ambulantný spôsob liečby
  • Komplexné riešenie pomocou šetrných metód a laserov
  • Výborný kozmetický efekt
  • Zákroky sú garantované uznávaným odborníkom u nás aj v zahraničí, cievnym chirurgom MUDr. Peterom Balážom a jeho týmom.

Varixy, širokou verejnosťou známe ako krčové žily, vznikajú často vďaka rodinnej dispozícii, ale k ich rozvoju prispieva aj spôsob života a práce. Sú ochorením postihujúcim najviac povrchový žilový systém dolných končatín. Na krčové žily trpí každá tretia žena a každý štvrtý muž. Varixy sú viditeľné a často vystupujú na povrch kože. Nie sú však iba vada kosmetická, ale môžu spôsobovať aj závažné zdravotné koplikácie. Spôsobujú tlaky v končatinách, sú často bolestivé a náchylné k tvorbe zápalov. Naviac pri zanedbaní starostlivosti sa môžu stať príčinou vážnych ochorení ako je tromb&oacut e;za alebo bercové vredy.

zobraziť viac

Každý typ postihnutia krčových žíl má daný ideálny spôsob liečby. Či už sklerotizácia, laseroterapia alebo aj operácia, ak sú vhodne vykonávané, majú skvelé výsledky. Zastaralé riešenia sú pomerne invazívne, prevádzaná krvácaním a vznikom jaziev. Preto je veľmi dôležité zvoliť s rozyslom kliniku a špecialistu, ktorý vie riešiť túto problematiku komplexne a má bohaté skúsenosti s najmodernejšími metódami, ktoré sú šetrné a nevyžadujú náročnú rekonvalescenciu.

Naši špecialisti dosahujú dlhodobých kvalitných výsledkov a poskytujú starostlivosť v celom rozsahu možností liečby. Objednajte si osobnú a nezáväznú konzultáciu so špecialistou Kliniky YES VISAGE v Prahe, Brne, Ostrave alebo Bratislave.

Na tento aj ostatné zákroky je možné využiť splátkové financovanie s 0% navýšením a to už od od 500,- Kč mesačne. Všetko je možné jednoducho vybaviť na počkanie priamo na recepcii Kliniky YES VISAGE.

Krčové žily (varixy) a ich moderné odstránenie

Liečba kŕčových žíl

Na Klinike YES VISAGE sa špecializujeme na modernú liečbu krčových žíl vo všetkých štádiách - od nepatrných metličkových žiliek až po rozvinuté ochorenie so silnými a vinutými krčovými žilami. Na základe osobnej konzultácie vedia naši špecialisti odporučiť najvhodnejší postup zaručujúci citlivé a rýchle riešenie s minimalizovaným zaťažením a rekonvalescenciou. Všetky formy sú vykonávané ambulantne.

Moderné odstránenie krčových žíl špeciálnym laserom

Endovaskulárne operácie krčových žíl laserom je moderný a veľmi populárny minimálne invazívny spôsob liečby varixov (krčových žíl). Do krčovej žily sa z vpichu zavádza optické vlákno laseru. Celá poškodená žila sa postupne vplyvom lasera zataví a bez problémov vstrebe. Takýto zákrok je nielen účinný, ale hlavne veľmi šetrný. Odstraňuje iba poškodené úseky žíl, nevznikajú tu nevzhľadné jazvy a ihneď po zákroku zostávajú len minimálne podliatiny, ktoré čoskoro zmiznú. Nie je tu nutná hospitalizácia, zákrok je vykonávaný len v lokálnom znecitlivení.

Injekčná metóda liečby krčových žíl - Sklerotizácia

Veľmi úspešnou liečbou v likvidácii menších či premodralých žiliek o priemere jedného až štyroch milimetrov pomocou tzv. sklerotizácie. Do žily sa vstrekuje špeciálna chemická látka, ktorá žilu naruší a slepí. Takto zlepená žila sa postupne vstrebáva. Zákrok je vykonávaný v znecitlivení a je veľmi šetrný. Kompresia po zákroku potom zabraňuje opätovnému vzniku.

Vnútorné zatavenie cievnym laserom

Jedná sa o farbivové lasery, kde svetelná energia laseru sa premieňa v tepelnú. Tým dokáže uzavreť krčové žily vnútorným zatavením a to až do priemeru 5-tich milimetrov, čím sú likvidované, zatiaľ čo koža zostáva nepoškodená. Nie je tu nutné nosenie silných elastických bandáži a likvidácia žiliek prebieha až s dvojnásobne väčšou rýchlosťou.

Liečba kŕčových žíl

Vznik a prejavy

Ako vznikajú krčové žily

Krčové žily sú civilizačným ochorením prejavujúcim sa vakovitým rozšírením žíl. Krčové žily postihujú najčastejšie povrchový žilný systém dolných končatín. Žily dolných končatín, na rozdiel od tepien, obsahujú vo svojom priebehu chlopne, ktoré zároveň s činnosťou svalov umožňujú návrat krvi späť smerom k srdcu, proti pôsobiacej gravitácii. Pokiaľ dôjde k oslabeniu žilnej steny a jej roztiahnutiu, žilné chlopne prestanú domykať a krv začína v dolných končatinách stagnovať. Žily sa tak začínajú ešte viac rozťahovať, stávajú sa vinutými a vznikajú varixy.

Na vzniku varixov sa podieľajú predovšetkým genetické faktory. Medzi ďalšie významné faktory, ktoré zvyšujú riziko vzniku krčových žíl, môžeme radiť tehotenstvo , nadváhu, vplyv dlhého státia a sedenia, nedostatok pohybu a nedostatok vlákniny.

Prejavy krčových žíl

Sprievodným javom bývajú aj krče nôh - odtiaľ ľudový názov krčové žily. Medzi ďalšie príznaky patria bolesti nôh, svalová slabosť, pocity mravčenia. Pri zanedbaní starostlivosti však môže dôjť aj ku komplikáciam ako je napr. zápal povrchového žilového systému, v krajných prípadoch potom rozvoj kožných zmien až bercového vredu. Dôsledkom kongescie krvi môže byť vznik krvnej zrazeniny (trombózy), ktorá môže spôsobiť pľúcnu embóliu (krvná zrazenina sa z postihnutej žily uvoľní a doputuje krvným obehom až do pľúc).

Objednať nezáväznú konzultáciu

Vznik a prejavy

Certifikáty a ocenenia

TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Kde nás nájdete

Praha 2
ESTETICKÁ MEDICÍNA

Mánesova 28
Praha 2 - Vinohrady
120 00
info@yesvisage.cz
227 777 777

viac informácií

Praha 5
PLASTICKÁ CHIRURGIA

K Sopce 30
Praha 5
150 00
plastika@yesvisage.cz
227 777 777

viac informácií

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
227 777 777

viac informácií

Ostrava

Smetanovo náměstí 7
Ostrava 1
702 00
ostrava@yesvisage.cz
227 777 777

viac informácií

Bratislava

Michalská 9
Bratislava
811 01
bratislava@yesvisage.sk
02/208 777 77

viac informácií